Dnia 13 października 2014 roku, na trzeciej godzinie lekcyjnej, zgromadziliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej na uroczyści z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączonej ze ślubowaniem klas pierwszych. Program składał się z żartobliwych scenek ukazujących naszą szkolną rzeczywistość. W scence „Pani na opak” zobaczyliśmy uczniów z klasy 3d. Potem „Lekcję języka polskiego” i inne „ciekawostki” zaprezentowali uczniowie klasy 5.

Ciąg dalszy uroczystości wypełniły życzenia dla pracowników szkoły składane przez uczniów klasy 3b oraz Pana Dyrektora. Na środek sali zostali wywołani nagrodzeni nauczyciele, którym zostały wręczone dyplomy. W dalszej części popis dali nasi pierwszoklasiści, udowadniając, że już są gotowi i mogą stać się uczniami naszej szkoły. Otrzymali jeszcze dobre rady i zapewnienia od starszych kolegów, że zawsze mogą liczyć na pomoc z ich strony. Na koniec, po odśpiewaniu hymnu, przy sztandarze złożyli ślubowanie. I tak jak dawniej rycerze, zostali pasowani a na pamiątkę otrzymali dyplomy. Podczas uroczystości słuchaliśmy chóru szkolnego pod przywództwem Pani Aliny Skrodzkiej. Całą uroczystość przygotowały: Pani Danuta Grądzka, Katarzyna Poświata i Emilia Puchalska.

Katarzyna Poświata

 

w szkole

e-dziennik 

Konkurs

"Najpiękniejsze miejsce w mojej okolicy"

ZAGŁOSUJ

 konkurs

se

 

 szk20

logo MK

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011 SP 1 w Piszu. All Rights Reserved.