Wiosenne show w Jedynce

Z okazji pierwszego dnia wiosny w szkole odbył się pokaz uczniowskich talentów. Było wesoło, kolorowo i tanecznie. Usłyszeliśmy piosenki w wykonaniu szkolnego chóru, zachwycaliśmy się występami najwspanialszych solistów naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Zwycięzcy

Dziś na stronie Kuratorium Oświaty w Olsztynie pojawiły się listy laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych. Mamy czym się szczycić, ponieważ jako jedyna szkoła w mieście, mamy aż 13 finalistów!

Czytaj więcej...

Matematycy na start

W czwartek 15.03.2018 r. odbył się w naszej szkole tak długo oczekiwany Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR 2018”. Uczniowie przez kilka miesięcy przygotowywali się do tych zawodów matematycznych na kołach zainteresowań i z zaangażowaniem przystąpili do rozwiązywania zadań testowych.

Czytaj więcej...

Poniedziałki z ciekawą książką w klasie 3b

Lekcje w szkole mogą być naprawdę interesujące, a czytanie nie musi być nudne. Przekonali się o tym członkowie „Klubu pogromców nudy” z klasy 3b. Wpadli na pomysł zapraszania rodziców na wspólne czytanie ich ulubionych książek. 12 lutego, rozpoczęli akcję czytelniczą „Poniedziałki z ciekawą książką”.

Czytaj więcej...

Ku czci doktora Władysława Klementowskiego

   

        Już niebawem, 6 kwietnia 2018 r., odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika doktora Władysława Klementowskiego. W związku z tym, Szkoła Podstawowa nr 1 i Komitet Społeczny Budowy Pomnika doktora Władysława Klementowskiego, ogłaszają gminny konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. „Postać doktora Władysława Klementowskiego i jego praca".

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy wszystkich do współtworzenia wirtualnej księgi pamiątkowej, poświęconej doktorowi Władysławowi Klementowskiemu. Tu każdy każdy z nas może wpisać swoje wspomnienia, podziękowania lub zamieścić zdjęcia. Pamiętajmy, że załączając zdjęcia i inne materiały nie możemy łamać praw autorskich innych osób, a zamieszczając wpisy, zdjęcia i inne materiały zgadzamy się na ich wykorzystanie przez SP 1 w Piszu i Komitet Społeczny Budowy Pomnika doktora Władysława Klementowskiego. Aby dodawać swoje wpisy, wystarczy kliknąć w różowy plusik znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu.

Jeśli to możliwe, prosimy o podpisywanie dodawanych komentarzy.

 

Warsztaty chemiczne !!

Nie zwlekaj!! ZAPISY TRWAJĄ !!
Chcesz zabłysnąć niczym magnez ogrzewany w płomieniu palnika? Zarumienić się na malinowo jak fenoloftaleina? Dla zasady warto spróbować. Nie bądź obojętny, doświadcz dobrej zabawy !! Samodzielne wykonywanie doświadczeń chemicznych połączone z dawką dobrego humoru przed Wami.

Nie zwlekaj, zapisz się. Czekamy właśnie na Ciebie. Liczba miejsc ograniczona. 

      

Szkoła z klasą znów w akcji!

Po raz dziewiąty bierzemy udział w działaniach Szkoły z klasą 2.0. W minionym roku realizowaliśmy marzenie uczniów dotyczące idealnej sali. Zaadaptowaliśmy salę nr 17, już niedługo nastąpi jej oficjalne otwarcie. Poza tym, na korytarzu pojawiły się miejsca do siedzenia i lustra w łazienkach.

W tym roku stawiamy na pasję do nauki. Naszym celem jest, aby w naszej szkole uczniowie mogli wyrażać siebie, rozwijać talenty i pielęgnować swoje pasje.

Czytaj więcej...

Otrzymaliśmy granty!

        Szkoła Podstawowa nr 1 może poszczycić się wieloma sukcesami  swoich podopiecznych na różnych polach. Nasi nauczyciele również działają aktywnie. 8 grudnia decyzją Komisji Ekspertów, zatwierdzoną przez Zarząd Fundacji EFC („Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego) granty otrzymało 35 nauczycieli i nauczycielek z całej Polski, w tym dwie nauczycielki z naszej szkoły- pani Iwona Mierzejewska, nauczycielka nauczania zintegrowanego oraz Edyta Kulczewska, polonistka. Otrzymały dwa granty o łącznej wartości  5000 złotych w ogólnopolskim programie Edukacja Inspiracja za następujące projekty:

  1. "Forum uwalniaczy książek w SP 1 w Piszu" (Edyta Kulczewska)
  2. "Klub pogromców nudy" (Iwona Mierzejewska)

Czytaj więcej...

w szkole

synergia on 

 


Edukacja inspiracja logo


szkolazklasa 20 300x146


 ZP baner 200x200px


se

 


 szk20


logo MK

 


kompetencja na 6

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011 SP 1 w Piszu. All Rights Reserved.