Czytanie-dodaj do ulubionych!

Na całym świecie 23 kwietnia obchodzi się Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To doroczne święto organizowane jest przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. W polskich szkołach coraz częściej z tej okazji organizowane są specjalne wydarzenia.

Tak też było w naszej Jedynce. Z tej okazji przygotowaliśmy dla uczniów wiele atrakcji. Starsi uczniowie, eksperci z języka polskiego, czytali pierwszakom. Odbyły się lekcje wychowawcze na temat preferencji czytelniczych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Opracowano klasowe listy TOP 10 ulubionych książek.

Chętni z klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym pt. By czytać się chciało- zakładkę zrób wspaniałą!”. Uczniowie przygotowali 51 zakładek do książek. Do ich wykonania wybrali dowolną, ulubioną technikę - np. kolaż, witraż, rysunek, malarstwo, techniki mieszane.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce:

Aleksander Szyszkowski, kl.1b

Hubert Wilk, kl. 2b

Maciej Wilk, kl.3e

II miejsce:

Maria Surowik, kl.1b

Norbert Michałowski, kl.2b

Zuzia Bargłowska, kl.2e

III miejsce:

Patryk Kozaryn, kl.2e

Ksawery Nowiński, kl.2e