Czytanie-dodaj do ulubionych!

 

Na całym świecie 23 kwietnia obchodzi się Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To doroczne święto organizowane jest przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. W polskich szkołach coraz częściej z tej okazji organizowane są specjalne wydarzenia.

Tak też było w naszej Jedynce. Z tej okazji przygotowaliśmy dla uczniów wiele atrakcji. Starsi uczniowie, eksperci z języka polskiego, czytali pierwszakom. Odbyły się lekcje wychowawcze na temat preferencji czytelniczych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Opracowano klasowe listy TOP 10 ulubionych książek.

Chętni z klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym pt. By czytać się chciało- zakładkę zrób wspaniałą!”. Uczniowie przygotowali 51 zakładek do książek. Do ich wykonania wybrali dowolną, ulubioną technikę - np. kolaż, witraż, rysunek, malarstwo, techniki mieszane.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce:

Aleksander Szyszkowski, kl.1b

Hubert Wilk, kl. 2b

Maciej Wilk, kl.3e

II miejsce:

Maria Surowik, kl.1b

Norbert Michałowski, kl.2b

Zuzia Bargłowska, kl.2e

III miejsce:

Patryk Kozaryn, kl.2e

Ksawery Nowiński, kl.2e

Agata Siemionowicz, kl.3c

Wyróżnienia:

Alicja Olszewska kl.2e, Marcelina Szablanowska kl.3c, Gabriela Kozioł kl.3c

Natasza Makowska,kl.2c, Ewelina Kowalczyk, kl.2b, Julia Wróblewska, kl.2 e, Wiktoria Weichman, kl.2e, Zuzia Rodziewicz, kl.2c, Lena Sekścińska, kl.2e, Maja Kaczmarczyk, kl.2b, Benjamin Szablanowski, kl.2e, Olaf Taperek, kl.2c, Klaudia Szypczyńska, kl.2e, Amelia Tuzinowska, kl.3c

Gratulujemy! Zapraszamy do galerii:

M. Markowska

I. Olszewska

I. Mierzejewska

w szkole

synergia on 

 


Edukacja inspiracja logo


szkolazklasa 20 300x146


 ZP baner 200x200px


se

 


 szk20


logo MK

 


kompetencja na 6

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011 SP 1 w Piszu. All Rights Reserved.