JEDYNKA NA ŚWIĘTO ZIEMI

21.04. 2017 r. w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Ziemi. To akcja prowadzona corocznie wiosną , której celem jest promowanie postaw ekologicznych.

Świętowaliśmy ją inaczej niż w ubiegłych latach. Program tego dnia był bardzo urozmaicony. Uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć relacje z wyprawy plenerowej, poczytać rymowanki i ciekawostki przyrodniczo- ekologiczne wywieszone w różnych punktach szkoły oraz wziąć udział w wielu konkursach przygotowanych przez klasę III e, w ranach projektu „ Jedynka na Święto Ziemi”. Ekologiczne zagadki, quizy, puzzle, krzyżówki, kolorowanki i wykreślanki, proponowane przez trzecioklasistów podczas przerw międzylekcyjnych, zachęcały wszystkich do dbania o środowisko naturalne , a przy okazji były świetną zabawą.

W konkursach wszyscy wygrywali! A szczególnie przyroda!

W ramach ogólnopolskiej akcji rozpoczęliśmy również pisanie LISTÓW DLA ZIEMI. Na specjalnym papierze ekologicznym, przygotowanym przez Fundację Ekologiczną Arka, dzieci pisały listy, w których nakłaniały dorosłych do proekologicznych działań.

 

w szkole

synergia on 

 


Edukacja inspiracja logo


szkolazklasa 20 300x146


 ZP baner 200x200px


se

 


 szk20


logo MK

 


kompetencja na 6

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011 SP 1 w Piszu. All Rights Reserved.