KODEKS 2.0

W ramach programu Szkoła z klasą 2.0 uczniowie wraz z nauczycielami stworzyli Kodeks 2.0, czyli zasady korzystania z TIK (technologii komunikacyjno- informacyjnych). Po ubiegłorocznej aktualizacji i zatwierdzeniu przez Radę Pedagogiczną jego zasady zaczęły obowiązywać w całej szkole.

Społeczność szkolna podjęła decyzję, że w tym roku szkolnym pozostaniemy przy obowiązującej do tej pory wersji kodeksu.

Oto pełne brzmienie Kodeksu 2.0:

1.Komputera i Internetu używamy do odrabiania prac domowych oraz w uczeniu się przestrzegając n- etykiety

2.Oczywiściezawsze podajemy źródło, z którego korzystamy. Pamiętamy, że nie każda informacja w sieci jest prawdziwa.

3.Dbamy o nasze bezpieczeństwo, dlatego chronimy kody, hasła i dane osobowe.

4.E-dziennik i poczta elektroniczna służy nam do komunikacji.

5.Kopiowaniu prac innych z sieci mówimy nie!

6.Sami uczymy innych w zakresie TIK

Zachęcamy wszystkich do stosowania wszystkich punktów naszego kodeksu w praktyce.