W tym dniu ONI byli najważniejsi

14 października w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej odbyło się w naszej szkole ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIÓW PIERWSZOKLASISTÓW. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły.

Powitał nauczycieli, uczniów oraz rodziców zgromadzonych na auli. Wszystkim złożył życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Następnie oddał głos uczniom klas III, którzy przygotowali część artystyczną dla młodszych kolegów. Były wiersze, piosenki oraz zagadki i łamigłówki, dzięki którym dzieci mogły się wykazać i zaprezentować wszystkim swoje umiejętności. „Wróżki” z Krain Miłości, Pracy i Mądrości zgodnie stwierdziły, iż pierwszaki świetnie poradziły sobie z powierzonymi im zadaniami i w pełni zasługują na miano „ucznia”. Prowadzący uroczystość uczniowie klasy III poprosili więc Pana Dyrektora o odczytanie aktu ślubowania i pasowanie pierwszaków. Dzieci z ogromną powagą powtarzały słowa przysięgi uczniowskiej. Były niezmiernie szczęśliwe i dumne, gdy dyrektor dotykał ich ramion wielkim ołówkiem i uroczyście oznajmiał, iż od tej chwili są uczniami naszej szkoły. Na zakończenie otrzymały od wychowawców pamiątkowe dyplomy. Ślubowanie i pasowanie na ucznia to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego dziecka rozpoczynającego naukę w szkole. Z pewnością każdy uczeń klasy I naszej szkoły długo zapamięta tę uroczystość.

Urszula Czerwińska