Szkolne Koło Caritasu ,,Św. Stanisława Kostki" prowadzi działalność społeczną na terenie Gminy Pisz i nie tylko. Pomocą objęte są dzieci w Kamerunie we współpracy z Siostrą Alicją. Pomagamy też naszym rodakom w Kazachstanie. Działamy w SP1 już 10 lat. Oto nasze działania w ostatnim czasie:

  1. Paczka dla dzieci i dorosłych do Kazachstanu- 08.12.2014r.przeprowadzono zbiórkę niezbędnych rzeczy do szkoły i użytku codziennego i zebrano odzież, przybory szkolne, produkty żywnościowe, zabawki, książki itp. i przekazano do Olsztyna, gdzie przygotowano transport na wschód.
  2. 12.12.2014r. przygotowano Kiermasz Bożonarodzeniowy dla Michała, chłopca chorego na raka. Zaangażowali się nauczyciele, dzieci i rodzice. Uzyskane pieniądze zostały przekazane na ręce rodziców chłopca. Mnóstwo ozdób świątecznych, piękne prace ręczne wykonane przez uczniów. rodziców, nauczycieli. Przepyszne pierniki przygotowane przez dzieci pod bacznym okiem nauczyciela. Wszystkim smakowały.
  3. 15 i 16.12.2014r. - Kolędowanie z Jedynką. tradycyjnie każdego roku mali aktorzy wraz z opiekunem odwiedzają piskie instytucje i niosą radość Świąt Bożego Narodzenia. Są przyjmowani bardzo życzliwie. Zebrane datki są wysyłane na misje. Kolędnicy nie zapominają o chorych dzieciach i dają występ w Szpitalu na oddziale dziecięcym. Mieszkańcy Pisza serdecznie witają Kolędników na targowisku, w Sklejce, Sanepidzie, Urzędzie Gminy, Starostwie, Sklejce, Nadleśnictwie itd. Zmęczenie szybko mija, gdy widzowie biją brawa i zapraszają za rok.
  4. ,,Herody" 6 stycznia 2015r w PDKu są uświetnione przez występ kolędników z SP1. Scenariusz jest dostosowany do aktualnych wydarzeń i entuzjastycznie przyjmowany przez widzów. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, że może tam zabraknąć uczniów z naszej szkoły
  5. Promocja dla przedszkolaków- 12.01.2015r. Przedstawienie-,, Niech kolęduje z nami cała ziemia", niespodzianki i zagadki sprawiają przedszkolakom ogromną radość. Wszyscy wspólnie śpiewają kolędy i z radością biorą udział w spektaklu.

Jolanta Roszczypała

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011 SP 1 w Piszu. All Rights Reserved.