Szkoła z klasą znów w akcji!

Po raz dziewiąty bierzemy udział w działaniach Szkoły z klasą 2.0. W minionym roku realizowaliśmy marzenie uczniów dotyczące idealnej sali. Zaadaptowaliśmy salę nr 17, już niedługo nastąpi jej oficjalne otwarcie. Poza tym, na korytarzu pojawiły się miejsca do siedzenia i lustra w łazienkach.

W tym roku stawiamy na pasję do nauki. Naszym celem jest, aby w naszej szkole uczniowie mogli wyrażać siebie, rozwijać talenty i pielęgnować swoje pasje.

Wykorzystując burzę mózgów, ciastka, gadającą ścianę oraz przeprowadzając plebiscyt, postanowiliśmy zbadać potrzeby uczniów i uzyskać odpowiedzi na dwa podstawowe pytania:

  1. W jaki sposób chcesz spędzać wolny czas w świetlicy szkolnej?
  2. Jak wyobrażasz sobie miejsca do relaksu i wypoczynku?

Badając potrzeby uczniów skupiliśmy się na przestrzeni architektonicznej, ponieważ w szkole są miejsca, które mogłyby funkcjonować lepiej, na przykład, puste, niezagospodarowane przestrzenie na korytarzach szkolnych. Przepełniona świetlica szkolna także jest dużym wyzwaniem. Zastanawialiśmy się jak powinna wyglądać szkoła otwarta na uczniów i naukę oraz jak uczniowie wyobrażają sobie przestrzeń szkolną, w której przyjemnie byłoby się im uczyć, nawiązywać współpracę z innymi uczniami czy nauczycielami czy odpoczywać na przerwach.

 

Zrobione przy pomocy aplikacji Padlet

 

 

Śledźcie naszą stronę i tablicę wirtualną Padlet, postaramy się na bieżąco informować Was o naszych działaniach.

Informacje o programie znajdziecie także na padletach:

 

https://padlet.com/fundacjaszk/szkolazklasa20_etap1 

 

https://padlet.com/sp1pisz/al905steo27g

Zespół Szkoły z Klasą 2.0w szkole

synergia on 

 


Edukacja inspiracja logo


szkolazklasa 20 300x146


 ZP baner 200x200px


se

 


 szk20


logo MK

 


kompetencja na 6

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011 SP 1 w Piszu. All Rights Reserved.