Powiatowe Zawody w Lekkiej Atletyce

„Lekkoatletyka Królową Sportu”

 

Dnia 26 września 2018 r. na stadionie lekkoatletycznym przy I Liceum Ogólnokształcącym w Piszu odbyły się Powiatowe Zawody w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych „Lekkoatletyka Królową Sportu” kl. 4 – 6. Przy sprzyjającej aurze około 200 zawodników przystąpiło do rywalizacji ze sobą w siedmiu konkurencjach.

Czytaj więcej...

XXV WARMIŃSKIE BIEGI PRZEŁAJOWE DROSZEWO 

 

22 września odbyły się 25 Warmińskie Biegi Przełajowe Droszewo 2018. Do rywalizacji na trasach stanęło prawie pół tysiąca młodych biegaczy szkół podstawowych   i gimnazjalnych województwa. Każdy walczył w swojej kategorii wiekowej o jak najlepszy wynik.

Kategoria dz. 2008 i mł

  1. Amelia Jaszczur
  2. Aleksandra Skrodzka
  3. Maja Nosekl

Czytaj więcej...

POWIATOWE ZAWODY W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

6.10.2018r. Ruciane Nida

W biegach wzięła udział drużyna dziewcząt i drużyna chłopców. Obie drużyny zdobyły I miejsce i awans do Mistrzostw Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbędą się 26.10.2018r. na Polach Grunwaldu

Czytaj więcej...

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA

w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych

 

           13 czerwca 2018 roku w Olecku odbyły się Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Zawodnicy rywalizowali w wielu konkurencjach lekkoatletycznych: 60 m, 300 m, 600 m, 1000 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, skok wzwyż.

W imprezie uczestniczyło 9 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Piszu.

Najbardziej utytułowanym zawodnikiem naszej reprezentacji okazał się Oskar Kosakowski bowiem zdobył dwa medale: złoty w biegu na 300m (42,92 s) i srebrny w rzucie piłeczką palantową (63 m).

Czytaj więcej...

Dzień Sportu  07.06.2018 r.

        07 czerwca 2018r obchodziliśmy Dzień Sportu przyłączając się do Powiatowych Zawodów  w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych pod hasłem „Lekkoatletyka Królową Sportu”

Wszyscy chętni uczniowie startowali w konkurencjach biegowych na 60m, 300 m, 600m, 1000 m i technicznych, skoku w dal, wzwyż i rzucie piłeczką palantową.

Uczniowie którzy nie startowali wraz z nauczycielami kibicowali podczas rywalizacji z zawodnikami z innych szkół. W zawodach uczestniczyło 200 młodych sportowców. Wszyscy zawodnicy musieli pokonać swoje słabości i przekraczać bariery, zarówno ważną w sporcie barierę psychiczną oraz fizyczną, pokonując przy tym swoje własne rekordy. Pogoda również nie rozpieszczała – żar lał się z nieba utrudniając zawodnikom rywalizację.

Mimo wszystkich trudności, nasi zawodnicy zdobyli sporo medali, a w tym:

Czytaj więcej...

FINAŁ MIEJSKI LIDZBARSKICH CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

      VIII Lidzbarskie Czwartki Lekkoatletyczne zakończyły się Finałem Miejskim w dniu 6 czerwca 2018 r. organizowanym przez LUKS „KŁOBUK” Lidzbark Warmiński.

Po zakończeniu rywalizacji podczas Finału Miejskiego „Czwartków” udekorowani zostali najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych. Młodzi lekkoatleci naszej szkoły przywieźli worek medali (dziewczęta 18, a chłopcy 23)

Największe szanse na medale mieli Ci, którzy wystartowali we wszystkich zawodach ponieważ głównym założeniem „Czwartków” jest systematyczna praca. Do punktacji zliczane były punkty z pięciu najlepszych startów. Najlepszym zawodnikom medale wręczał olimpijczyk z Moskwy Pan Ryszard Szparak oraz burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Pan Jacek Wiśniowski.

Czytaj więcej...

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011 SP 1 w Piszu. All Rights Reserved.