Wicemistrzowie Polski z naszej szkoły !!!
        Kolejny sportowy sukces odnotowali na swoim koncie uczniowie naszej szkoły. W Mistrzostwach Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych zdobyli tytuł wicemistrza.

Zmagania najszybszych drużyn w przałajach odbyły się 25 kwietnia w Garczynie niedaleko Kościerzyny. Wśród 16 najlepszych drużyn w kraju znaleźli się biegacze ze SP1 reprezentujący województwo warmińsko-mazurskie. Chłopcy z rocznika 2005 i młodsi biegali 10x800 metrów.

Skład sztafety chłopców: Oskar Kosakowski, Miłosz Kosakowski, Leon Chrostowski, Oliwier Korzep, Kacper Pyczkowski, Dawid Paulin, Damian Błażyński, Damian Zaczkowski, Jakub Gołębiowski, Adrian Malinowski, Michał Siej.
Trener: Cezary Misierewicz

Mistrzami Polski została drużyna z Aleksandrowa Łódzkiego, na miejscu 3 znalazła się reprezentacja z Białegostoku. Srebro sportowców z Jedynki to dobry prognostyk na kolejne starty. Większość ekipy SP1 składała się z uczniów klasy czwartej, a rywalizacja odbywała się w kategorii klas szóstych.

 

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011 SP 1 w Piszu. All Rights Reserved.