MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA

w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych

 

           13 czerwca 2018 roku w Olecku odbyły się Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Zawodnicy rywalizowali w wielu konkurencjach lekkoatletycznych: 60 m, 300 m, 600 m, 1000 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, skok wzwyż.

W imprezie uczestniczyło 9 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Piszu.

Najbardziej utytułowanym zawodnikiem naszej reprezentacji okazał się Oskar Kosakowski bowiem zdobył dwa medale: złoty w biegu na 300m (42,92 s) i srebrny w rzucie piłeczką palantową (63 m).

W biegu na 600 m chłopcy opanowali całe podium - na I miejscu przybiegł Damian Zaczkowski, na II miejscu Damian Błażyński i III miejsce zajął Jakub Gołębiowski. Amelia Gutowska w biegu na 60m (8,76 s) wywalczyła srebrny medal, natomiast Zuzanna Kulikowska wywalczyła brązowy medal w rzucie piłeczką palantową (47m). W zawodach startowały również Paulina Wachowska, Alicja Chocha i Inez Wójtowicz.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011 SP 1 w Piszu. All Rights Reserved.