Europejski Tydzień Sportu w JEDYNCE

W dniach 10 - 17 września 2016 r. obchodziliśmy Europejski Tydzień Sportu. Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu aktywnie włączyła się w akcję promowania sportu. Szkolny koordynator nauczyciel wychowania fizycznego Anna Paprota zaproponowała społeczności szkolnej kilka działań.

Codziennie podczas długich przerw na szkolnych boiskach oprócz nauczycieli dyżury pełnili uczniowie klas VI -tych, prezentując przy pomocy przyborów jak aktywnie spędzać czas i zachęcali młodszych do zabawy.

W środę 14 września przy pięknej pogodzie odbyła się Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego 2016/17. Impreza miała charakter masowy, ponieważ wzięło w niej udział prawie 100% uczniów klas IV - VI. Po uroczystym otwarciu, dziewczęta i chłopcy z poszczególnych roczników rywalizowali w 500 metrowym biegu przełajowym na sąsiadującym ze szkołą terenie o małym stopniu trudności. Chłopcy z najstarszego rocznika przebiegli 1000 m. Najlepsi zawodnicy zakwalifikowali się do reprezentacji szkolnej.

klasy IV

dziewczęta:

†   Klaudia Synowiec

†   Alicja Filipowicz

†   Paulina Wachowska

chłopcy:

†   Boleslaw Nesterowicz

†   Kacper Taperek

†   Piotr Dlugozima

klasy V

dziewczęta:

†   Paulina Ruszczyk

†   Angelika Mazur

†   Klaudia Florczyk

chłopcy:

†   Oskar Kosakowski

†   Samuel Podejko

†   Bartlomiej Kostrycki

klasy VI

dziewczęta:

†   Karolina Skarżynska

†   Julia Rutkowska

†   Monika Skrodzka

chłopcy:

†   Oliwier Duchnowski

†   Maciej Milewski

†   Maksymilian Turski

W zawodach uczestniczyło 250 uczniów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

W piątek 16 września na Sali Gimnastycznej odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Igrzyskach Olimpijskich. Do testu przystąpiło 30 przedstawicieli klas IV - VI.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011 SP 1 w Piszu. All Rights Reserved.